Budowa zespołu szkół w Burkina Faso

Fundacja Polski Korpus Pokoju wraz z Association Dorcas De LaFabiabougou – stowarzyszeniem z Burkina Faso, pracuje nad projektem budowy zespołu szkół: gimnazjum i liceum z maturą oraz studiami typu online dla dziewcząt w stolicy tego kraju Wagadugu i innych miast. Mają być przyjmowane uczennice bez względu na pochodzenie plemienne i wyznawaną religię.

Zespół planowany jest na 5000 uczennic i ma zapewnić, poprzez internaty, pełne zakwaterowanie i wyżywienie. Na terenie oprócz budynków z salami lekcyjnymi mają powstać laboratoria specjalistyczne, sala gimnastyczna, basen, boiska do gier zespołowych, stołówka, domy dla nauczycieli, biblioteka z czytelnią, pracownie komputerowe, warsztaty rękodzielnicze, pracownie nauki zawodu, ogród do nauki podstaw rolnictwa i technik ogrodniczych. Zespół oprócz wymaganego programem państwowym nauczania ogólnego, ma uczyć różnych zawodów dostępnych dla kobiet na terenie Burkina Faso.

Docelowo ma powstać 5 takich zespołów. Zespołem ma zarządzać zarząd składający się z przedstawicieli obu instytucji. Planowane jest zatrudnianie nauczycieli z Polski. W organizacji projektu Fundacja współpracuje z Panem Antoine Nabayaogo, obywatelem Polski pochodzącym z Burkina Faso a będącym absolwentem polskiej uczelni wyższej.

2017-04-11T20:17:25+00:00